RaDYo Player Yükleniyor...

Soylu’ya destek veren Bahçeli’den Özdağ’a: Maganda, provokatör « Dersim FM

27 Haziran 2022 - 23:46

Soylu’ya destek veren Bahçeli’den Özdağ’a: Maganda, provokatör

MHP lideri Bahçeli, kendisine “Hayvandan aşağı biridir. Soros çocuğudur” Süleyman Soylu ile hesap sormak için İçişleri Bakanlığı’nın önüne …

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2022 - 12:36

Soylu’ya destek veren Bahçeli’den Özdağ’a: Maganda, provokatör

MHP lideri Bahçeli, kendisine “Hayvandan aşağı biridir. Soros çocuğudur” Süleyman Soylu ile hesap sormak için İçişleri Bakanlığı’nın önüne yürüyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’yla ilgili açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam bir TV programında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ için “Asla kabul etmem, adam yerine, insan yerine koymam. Hayvandan aşağı biridir. Soros çocuğudur. Operasyon çocuğudur. Haysiyetsiz adam” dedi. Bu hakaretlere tepki gösteren Ümit Özdağ, saat 11.00’de İçişleri Bakanlığı önüne gitmek istedi ancak engellendi.

MAKSADI BULANIK, MEŞREBİ BURUŞUK

Yaşanan olaylar sonrası Twitter üzerinden bir açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

– Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Kaldı ki dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne meydan okunmaktadır.

MENFUR ZİHNİYETLERİN SİYASİ KAMUFLAJI

– Türk milleti gelişmeleri kaygıyla takip etmektedir. Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir.

KUMPAS, TEZGAH, TERTİP

– Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır.

– Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye’nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur.

HERKES SINIRINI VE YERİNİ BİLSİN

– Türkiye’nin terör kamburundan kurtulması için insanüstü bir çaba sarfeden devlet ve siyaset adamlarımızı, tıpkı terör örgütlerinin ağzıyla hedef tahtasına koyanlar tarih huzurunda büyük bir vebalin altındadır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin.

– Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır.

– İçişleri Bakanımızın ismi Süleyman Soylu’dur. Bakanlık önünde pespaye görüntüler eşliğinde magandalık yapanlar, anarşist yöntemlere müracaat edenler ateşle oynayan provokatörlerdir. Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir.

– Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz. Sudan sebeplerle, fuzuli polemiklerle, sipariş gayelerle Türk devletine cephe açıp terör örgütlerinin ümidi olanlara bu aziz vatanı heba ve heder ettirmeyiz.

YORUM YAP