RaDYo Player Yükleniyor...

Prof. Dr. Murat Dilmener’i kaybedeli iki yıl oldu « Dersim FM

29 Haziran 2022 - 07:40

Prof. Dr. Murat Dilmener’i kaybedeli iki yıl oldu

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin duayen hocalarından olan Prof. Dr. Murat Dilmener, iki yıl önce bugün corona virüsü yüzünden hayatını …

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2022 - 4:48

Prof. Dr. Murat Dilmener’i kaybedeli iki yıl oldu

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin duayen hocalarından olan Prof. Dr. Murat Dilmener, iki yıl önce bugün corona virüsü yüzünden hayatını kaybetti. Dilmener’in kızı Fulya Dilmener Gençoğlu, “İnşallah hastalar onun adıyla şifa bulur. Anmadığımız bir gün bile yok. Çok iyi bir doktor, çok iyi bir baba, her konuda mükemmel bir insandı” dedi.

İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanının uzman hocalarından Prof. Dr. Murat Dilmener, 3 Mayıs 2020’de corona virüsüne yenik düşerek hayatını kaybetti. 78 yaşındaki Murat Dilmener’in adı Acil Durum Hastanesi’ne verildi.

ANMADIĞIMIZ BİR GÜN BİLE YOK

Maddi imkanı olmayan hastaları ücretsiz tedavi ettiği için ‘Yoksulların doktoru’ olarak anılan Murat Dilmener’in vefatının ikinci yıl dönümünde kızı Fulya Dilmener Gençoğlu, babasını anlattı:

– Aramızdan ayrılalı iki sene oldu. Hiçbir şekilde acımız hafiflemedi. Özlemimiz daha da arttı. Çok iyi bir doktor, çok iyi bir baba, her konuda mükemmel bir insandı. İnsanlara çok faydası olan bir insandı. Sadece biz değil hastaları ve sevdikleri de babamı kaybetmiş oldu. Bu ikisene onun boşluğuyla geçti. Anmadığımız bir gün bile yok.

Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Fulya Dilmener Gençoğlu

YOKSULLARIN DOKTORU

– Mesleğinin yanı sıra her konuda iyilik timsaliydi. Hastalarla olan ilişkisi gibi her konuda mükemmel bir insandı. Onu aramamak mümkün değil, unutmak zaten söz konusu olamaz. Babam işini çok seven, hastalarıyla çok yakından ilgilenen, eşsiz bir insandı. Onu çok arıyoruz. Yoksul hastalara karşı sempatisi vardı.

– Hastaları severek tedavi ederdi. Hasta gelsin teşhis koyayım, onu iyileştireyim isterdi. Sürekli böyle bir mücadele içerisindeydi. O yüzden yoksul doktoru olarak bilinirdi. Babam hastanede çalıştığı dönemde kapısında kuyruklar oluşurmuş. Ve insanlar o kuyruktan ayrılmazmış.

İNŞALLAH HERKES ONUN ADIYLA ŞİFA BULUR

Bütün hastalarla eşit şekilde ilgilendiğini aktaran Gençoğlu, babasının isminin hastanede yaşatılmasına ilişkin ise, “Çok mutlu olduk, çok gurur verici bir durum. Gerçekten hastanenin bu ismi hak ettiğini düşünüyorum. İnşallah hastanedeki herkes onun adıyla şifa bulur. Bu konuda bizim sesimizi duydukları için devlet büyüklerimize tekrar teşekkür ediyoruz. Eminim o da görüp bu mutluluğu yaşıyordur diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)

YORUM YAP