RaDYo Player Yükleniyor...

Kanada Başbakanı Trudeau’dan Ukrayna’ya ziyaret « Dersim FM

29 Haziran 2022 - 06:05

Kanada Başbakanı Trudeau’dan Ukrayna’ya ziyaret

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ukrayna’nın Irpin kentini ziyaret etti. Irpin Belediye Başkanı Aleksandır Makruşin ziyarete ilişkin “Trudeau ile …

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2022 - 21:12

Kanada Başbakanı Trudeau’dan Ukrayna’ya ziyaret

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ukrayna’nın Irpin kentini ziyaret etti. Irpin Belediye Başkanı Aleksandır Makruşin ziyarete ilişkin “Trudeau ile görüştük. Rus askerlerinin şehrimize yaptığı tüm dehşeti kendi gözleriyle görmek için Irpin’e geldi. Gördükleri karşısında şoke oldu” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’da saldırıları devam ederken, Kanada Başbakanı Justin Trudeau Ukrayna’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Irpin Belediye Başkanı Aleksandır Makruşin sosyal medya hesabından Trudeau’nun Ukrayna ziyaretine ilişkin, “Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile görüştük. Rus askerlerinin şehrimize yaptığı tüm dehşeti kendi gözleriyle görmek için Irpin’e geldi. Gördükleri karşısında şoke oldu. Yakılan ve tamamen yıkılanların askeri tesisler değil, yakın zamana kadar hayattan zevk alan ve gelecek için kendi planları olan Irpin sakinlerinin evleri olduğunu gördü” dedi.

Foto: Reuters

Makruşin Kanada’nın Ukrayna’ya verdiği destek için teşekkür ederek, “Sayın Justin Trudeau’nun Irpin’deki altyapı tesislerini yeniden inşa etmedeki desteğini umuyorum. Irpin yakın gelecekte ilgili resmi mektupları gönderecek” şeklinde konuştu.

YORUM YAP