Galatasaray’ın 39. başkanı belli oluyor!

Galatasaray’ın 39. başkanı bugün belli oluyor. Özbek ve Hamamcıoğlu’nun başkanlık için yarışacağı olağanüstü genel kurulda 8 bin 862 üyenin oy hakkı bulunuyor. Galatasaray Lisesi’ndeki kongre saat 10.00’da başladı. 24 sandıkta gerçekleştirilecek oy kullanma işlemi 15.00’te sona erecek…

Türk sporunun lokomotif kulüplerinden Galatasaray’ın 39. başkanı bugün belli oluyor. 22  Haziran 2021’de koltuğa oturan Burak Elmas ve ekibinin ibrasızlığı ve mahkeme süreçleri ile sarsılan sarı-kırmızılıların 103. dönem yönetiminin belirleneceği olağanüstü seçimli genel kurul, Galatasaray Lisesi’nde saat 10.00’da başladı.

Genel kurulda kongre divan heyetinin oluşturulup, açılışın yapılmasının ardından seçimlere geçilecek.

Kongrede oy kullanma hakkına sahip 8 bin 862 genel kurul üyesinin sandık başına gidebileceği duyuruldu. Üyelerin oylarını kullanabilmeleri için G.Saray Lisesi’nde 24 sandık kurulacak ve saat 15.00’te oy kullanma işlemi sona erecek. Cimbom’un tarihi genel kurulunda Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu başkanlık için yarışacak. Özbek için kırmızı, Hamamcıoğlu için sarı renkli oy pusulaları kullanılacak.

  • Dursun Özbek’in listesinde kimler var?
  • Yönetim Kurulu:
  • Asil: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Eray Yazgan, Levent Yaz, Cemal Özgörkey, İsmail Sarıkaya, Mehmet Cibara, Dikran Gülmezgil.
  • Yedek: Can Natan, Emir Aral, Cansu Ak, Tanur Lara Yılmaz, Cem Soylu.
  • Eşref Hamamcıoğlu’nun listesinde kimler var?
  • Yönetim Kurulu:
  • Asil: Osman Kocaman, Murat Özer, Boğaç Göncü, Sadık Burçin Tunçel, Mehmet Emre Mısırlı, Levent Apaydın, Nizam Hışım, Cevat Genç, Utku Dönmez, Murat Karaman.
  • Yedek: Ender Merter, Abdullah Metin Tutçuoğlu, Namık Kemal Martı, Suat Sarı, Kaan Artukoğlu. Denetim Kurulu

ÖNCE YENİ HOCA LAZIM

Sarı-kırmızılı yeni yönetimi bekleyen onlarca sorun var. Camia ve taraftarların öncelikli beklentisi, son dönemde büyük hayal kırıklığı yaşatan futbol takımındaki belirsizlik. Yeni  yönetim her şeyden önce teknik direktörünü belirleyecek ve transferler için uğraşacak.

Ancak hem bunun için hem de kısa vadeli ödemeler için kaynak bulunması gerekiyor. Borç yükü ve Bankalar Birliği anlaşması, orta ve uzun vadede çözüm bekleyen en önemli sorun.

COLUMBUS PROJESİ DEĞER KATACAK

Özbek’in listesinde yer alan Cemal Özgörkey, çalışma arkadaşları Gürkan Eliçin, Levent Yaz ve Evrim Timur ile birlikte ‘Columbus Projesi’ni açıkladı. Galatasaray’ın şirketlerini bir çatı altında toplamayı hedefleyen projeyle 3 yıl sonunda 500 milyon dolarlık değer yaratılması ve kârlılığın da yıllık 30-35 milyon dolar olması amaçlanıyor. Columbus Danışma Kurulu’nda Coca Cola Türkiye CEO’su Burak Başarır ve Anadolu Grubu Tarım Enerji Sanayi Grup Başkanı Demir Şarman da yer alacak.

KADIN ÜYELERİN MOR PUSULA TEPKİSİ

Galatasaray Spor Kulübü Üyesi kadınlar, başkanlık seçiminde yarışacak iki adayın listelerindeki kadın sayısının azlığına dikkat çekmek için kampanya başlattı. Kadın üyeler “Kulüp üyesi bütün kadın ve erkekleri mor oy pusulası atmaya davet ediyoruz” açıklamasını yaptı. Hamamcıoğlu’nun asil ve yedek listesinde hiçbir kadın yer almazken Özbek’in ekibinde de sadece 2 kadın yedek üye bulunuyor.

Başa dön tuşu