RaDYo Player Yükleniyor...

Ekrem İmamoğlu ‘vız gelir tırıs gider’ sözleri için özür diledi « Dersim FM

4 Temmuz 2022 - 12:58

Ekrem İmamoğlu ‘vız gelir tırıs gider’ sözleri için özür diledi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisinde gazetecilerle çekilen ve eleştirilen fotoğrafla ilgili dün “Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs …

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2022 - 9:12

Ekrem İmamoğlu ‘vız gelir tırıs gider’ sözleri için özür diledi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz gezisinde gazetecilerle çekilen ve eleştirilen fotoğrafla ilgili dün “Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil” demişti. İmamoğlu, bugün bu ifadesi için özür diledi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tartışma konusu olan fotoğraf karesi için dün akşam yaptığı açıklama hakkında özür diledi.

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

*Beni bu kişiliğimin nereye götürüp götürmeyeceği umurumda değil. Esas olan insanın kendi kişiliğidir.

*Siz onu öyle kabul edersiniz. Elbette bir fotoğrafla yok sayılan, oy vermem, şunu yapmam denilen bir kişi durumuna düşünülürse insanın canı yanıyor.

EYLEMLERİMİN ARKASINDAYIM

* Ben çifti çocuğuyum, benden kibir doğmaz. Ben üreten bir ailenin çocuğuyum. Bu yakıştırmaları yapan arkadaşlardan sadece ve sadece dün bir konuşmada yaptığım ‘vız gelir tırıs gider’ lafından ötürü özür diliyorum.

* Onun ötesinde yapılan bütün konuşmalarımın ve eylemlerimin arkasındayım. Eleştiri hakkı elbette bütün vatandaşlarımızda vardır. Ama ben dostluklarımı, 3.5 yıldır elde ettiğim yol arkadaşlığını terk edilsin diye elde etmedim.

* Bir fotoğrafla bunu terk etmeye dönük cümlelerin kuranların kendilerini de bir gözden geçirmelerini ve bu cümleleri niçin kurduklarını bir daha tahlil etmelerini dilerim, isterim. Bu dostlukları bir fotoğrafla düşmanlığa çevirmek gibi bir niyetle yola çıkmadığım gibi, hayatımda hiç kimseyi de düşmanı sınıfına koymadım, koymayacağım.”

İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam 6 Mayıs Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Anma Gecesin yaptığı konuşmada, Karadeniz gezisinde öne çıkan fotoğraf konusu hakkında açıklamalarda bulunmuş “Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz salı günü uçakla Trabzon’a giden İBB Başkanı, buradan otobüsle Rize’ye geçti. Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı ilçelerinin ardından Artvin Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ve son olarak Trabzon’da meydan konuşmaları yaptı.

Trabzonspor Kulübü’nü ziyaret ederek 38 yıl sonra gelen şampiyonluğunu tebrik etti. Yomra Belediye Parkı açılışına katıldıktan sonra da İstanbul’a geri döndü.

Geziye davet edilen gazeteciler ise tartışma konusu oldu. Tartışmaların ardından İmamoğlu, dün öğlen saatlerinde inceleme gezisi yaptığı Sarıyer Büyükdere Fidanlığı’nda konuştu, “İBB Başkanı olarak, İstanbul halkının sesini ülkeye duyurmak amacında olduğunu” söyledi ve şöyle devam etti:

“Bugün Nagehan Hanım gelmiştir, yarın örneğin Abdülkadir Selvi’yi davet etmek istiyorum. Çünkü beni, iki yıldır bir görevli gibi Genel Başkanımla kavga ettirme çabasında bir insan. Kötü yazanlarla daha da ayrı sohbet edeceğim. Ben, ‘Evet muhalifleri’ istiyorum talimatını verdim, arkadaşlarım da onları sırasıyla yerine getirecekler. Yarın ilerleyen günlerde bunun daha da farklı örneklerini görebilirler. Tek şart da tabii benimle konuşmaya cesaretli olanlarla yapacağım.

“Hatırlayın, seçimden önce gittiğim TV kanalında bana nasıl bir muamele yapıldı. Ben, hala onlarla bile irtibat kurmanın arayışı içerisindeyim. Yok sayarak bir memleket değişmez. Toplumda bu insanlar var. Bir rehabilitasyonu mümkünse, karşılıklı bir diyalogla bunları aşabileceksek, ne mutlu. Ben, bu çabayı gösteririm.”

YORUM YAP