RaDYo Player Yükleniyor...

Deniz sevdalısı çift, katamaranla dünya turuna çıktı « Dersim FM

2 Temmuz 2022 - 09:03

Deniz sevdalısı çift, katamaranla dünya turuna çıktı

Antalya’nın Finike ilçesinde evlendikten sonra 8 yıldır katamaranda yaşayan deniz sevdalısı Özlem ile Özkan Şahin çifti, 5 yıl sürmesini …

Son Güncelleme :

11 Nisan 2022 - 3:12

Deniz sevdalısı çift, katamaranla dünya turuna çıktı

Antalya’nın Finike ilçesinde evlendikten sonra 8 yıldır katamaranda yaşayan deniz sevdalısı Özlem ile Özkan Şahin çifti, 5 yıl sürmesini planladıkları dünya turuna çıktı.

Finike’de 2014 yılında tanışıp evlenen Özlem ile Özkan Şahin çifti, 8 yıldır katamaranda yaşamlarını sürdürüyor. Daha önce de Gürcistan’dan Suriye’ye tekneyle yolculuk yapan deniz sevdalısı çift, dünya turuna çıkmaya karar verdi. Finike’deki marinada dünya turu için 2 yıldır hazırlık yapan Şahin çifti, düzenlenen törenle yolculuklarına uğurlandı.

Törene, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Kaan Katmer, Liman Başkanı Arif Çolak, Setur Marina Müdürü Vedat Ergin ve çiftin arkadaşları katıldı.

ÇİFT, DÜNYA TURUNU 5 YILDA TAMAMLAMAYI HEDEFLİYOR

Çok heyecanlı olduğunu belirten Özlem Şahin, “Midemde kelebekler uçuşuyor. İyi ki Finike’den yola çıkıyorum. Evlendiğimiz günden bu yana teknedeyiz. Yolculuğumuz 5 yıl sürecek” dedi.

Özkan Şahin ise yolculuklarını sürekli batı yönüne sürdüreceklerini ve Ekvator kuşağında yaz mevsiminde seyahat edeceklerini anlattı. Şahin, “Amacımız Türk bayrağını denizlerde dalgalandırmak. Başka Türk denizcilerini görürsek onları da selamlayacağız” diye konuştu.

Törene katılanlar, Şahin çiftini katamaranın bağlama halatını keserek yolculuğa uğurladı. Çift, Finike’ye döneceklerini belirterek, ayakkabılarını katamaranın bağlı olduğu marinaya bıraktı. (DHA)

YORUM YAP