RaDYo Player Yükleniyor...

CHP’den altılı masa ve ittifak açıklaması… « Dersim FM

2 Temmuz 2022 - 05:57

CHP’den altılı masa ve ittifak açıklaması…

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan’ın “Demokrasi ve Atılım Partisi önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi …

Son Güncelleme :

30 Nisan 2022 - 11:36

CHP’den altılı masa ve ittifak açıklaması…

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan’ın “Demokrasi ve Atılım Partisi önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır” açıklamasıyla ilgili bir soruya şu yanıtı verdi: “Bu soruyu soranlara, sorduranlara, Bilal’e anlatır gibi anlatayım: Partilerin kendi logolarıyla seçime girmeleri ittifaka engel olmaz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“KİMSE KENDİNİ DARI AMBARINDA ZANNETMESİN”

Öztrak, “DEVA Partisi ve Gelecek Partisi seçimlere kendi logolarıyla katılacaklarını açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de ‘Seçim yasasına dair bir adım olabilir’ dedi. CHP de seçime kendi logosuyla mı girecek? Altılı masada bir dağılma söz konusu mu?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bu soruyu soranlara, sorduranlara, Bilal’e anlatır gibi anlatayım. Partilerin kendi logolarıyla seçime girmeleri ittifaka engel olmaz. Bakınız bundan bir önceki seçimde YSK’nın bastırdığı pusula… Bu ittifak ülkeye çağdaş demokrasiyi getirmeye karar vermiş partilerin ittifakıdır. Kimse hayal görmesin. Kimse kendini darı ambarında zannetmesin.”

YORUM YAP