RaDYo Player Yükleniyor...

Bu kabilede erkek kardeşler tek bir kadınla evleniyor! İşte dünyanın en garip cinsel gelenekleri « Dersim FM

17 Mayıs 2022 - 23:49

Bu kabilede erkek kardeşler tek bir kadınla evleniyor! İşte dünyanın en garip cinsel gelenekleri

Dünyanın çeşitli yerlerinde, oldukça ilginç geleneklere rastlıyoruz. Endonezya: Pon adı verilen bir kutlama yapılır. Bu kutlama yılda …

Son Güncelleme :

24 Nisan 2022 - 10:34

Dünyanın çeşitli yerlerinde, oldukça ilginç geleneklere rastlıyoruz.

Endonezya: Pon adı verilen bir kutlama yapılır. Bu kutlama yılda 7 kez, katılımcıların Java adasındaki kutsal bir dağa yolculuk ederek cinsel ilişki yoluyla iyi şans ve kısmet getirmesi amacıyla düzenleniyor.

Katılımcılar geceyi orada geçirmek ve karıları veya kocalarından başka biriyle cinsel ilişkiye girmek zorundadır. İnanışa göre, iyi şans dilekleri sadece yıl içindeki 7 kutlama boyunca aynı kişiyle beraber olduklarında gerçekleşebilir.

Antik Yunan: Antik Yunan tarihte, cinsellikteki en verimli ve kabul edici topluluklardan biriydi. Homoseksüellik sıradan bir toplumsal gelenekti ve herkes tarafından kabul edilmişti. Ama Antik Yunanlıların cinsel kültürlerini garip yapan bu toleransları değildi.

Hindistan: Merkez Hindistan’ın Chhattisgarh yöresinde ormanda yaşayan The Deer Horn Muria kabilesinin “Ghotul” adı verilen, genç kız ve erkeklere şarkı, bilgi, kabile dansı ve seks öğreten bir festivali vardır. Kızlar gerdek geceleri da dahil doğal bitkisel bir doğum kontrol likörü içerek hamilelikten korunurlar ve her gece farklı bir seks partneri seçerler.

Haiti: Saut-d’Eau Haiti’ye ait bir belediyedir ve şelaleleri dinsel bir öneme sahiptir. Her yaz Temmuz ayında voodoo uygulayıcıları ayinlerini gerçekleştirmek için kutsal bölgeye yolculuk yapar ve aşk tanrıçalarına tapar.

Sondan bir önceki ibadet, herkesin çıplak halde şelalenin altına girip cennetten iyilik istemesini içerir. Sonrasında, katılanlar kutsanmış hayvanların kanıyla çamur karışımı çevresinde kıvrılarak seksüel bir dans gerçekleştirir.

Nijer: “Tabunun insanları” veya Wodaabe’ler Nijer’in güzellikleri ve zengin kültürel seremonileriyle tanınan bir kabilesidir. Geleneksel olarak, kişinin ilk evliliği daha bebekken ailesi tarafından ayarlanır ve aynı sülaledeki kuzenlerinden biriyle evlenmek zorundadırlar.

Yıllık Gerewol festivalinde Wodaabe erkekleri, özenle hazırlanmış kostümlerini giyer, yüzlerini boyar ve güzel dişlerini, gözlerini ve özelliklerini göstermek için bir dizi kadının önünde dikilir. Kadınlar en çok etkilendikleri erkekleri yeni kocaları olarak seçer ve yeni çiftin, eski kocanın haberi olmadan birlikte olması sosyal olarak da onaylanır. Usule uygun ilk evliliğin tersine ikinci evlilik “aşk evliliği” olarak anılır.

Himalayalar: Himalayalar’ın yerleşim yerlerinde pek fazla tarım ve otlakçılığa uygun arazi yok, bu nedenle birden fazla oğlu olan aileler her oğlu için toprağını bölerek kendi ailelerini kurmasını böylece aile başına daha az tarım düşmesini sağlar.

Bunun için buldukları çözüm de tüm erkek çocuklar için tek bir bekar kadın eş bulup arsayı bütün halinde ellerinde tutmaktı. Bazı Nepal topluluklarında çoğu erkek kardeş tek bir kadını paylaşır ve hepsi onunla evlenir.

Antropologlar bu tip tüm erkek kardeşlerin bir kadınla evlendiği çok kocalı toplum yapısına “kardeşçe çok kocalılık” der. Anlaşılan o ki kadının, kardeşler arasında kıskançlık duygusunun alevlenmemesi için her kardeşle geçireceği zamanı iyi ayarlaması gerekiyor.